بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان کدام است؟

آیا شما باردار هستید و یا قصد بارداری دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است شما باید در مورد شرایط بیمه برای زایمان اطلاعات لازم را داشته باشید. اطمینان از داشتن پوشش‌های بیمه‌ای از اصول بسیار مهم در این دوران به شمار می‌رود. از آنجایی که بیمه‌های پایه نظیر تامین اجتماعی به خوبی پاسخگوی هزینه‌ها و مراقبت‌های این دوران نیستند، باید به فکر یک بیمه تکمیلی برای کاهش هزینه‌های خود باشید. با ما همراه باشید تا بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان در سال ۱۴۰۲ را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین شرکت بیمه تکمیلی انفرادی کدام است؟

بیمه تکمیلی انفرادی سامان بی شک یکی از بهترین شرکت‌های بیمه تکمیلی انفرادی است و یکی از بهترین نمایندگی‌های بیمه سامان از نظر سرعت پیگیری خسارات شما و مشاوره‌های رایگانی که ارائه می‌دهد، نمایندگی بیمه سامان محمودی در خیابان آزادی تهران است.

ما می‌دانیم که زایمان شامل مجموعه‌ای از هزینه‌ها و چالش‌های پزشکی زیاد است. به همین دلیل بیمه تکمیلی انفرادی خود را برای آن دسته از افرادی قرار داده‌ایم که به دلایلی قادر به استفاده از بیمه تکمیلی گروهی نیستند و آن را به گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که پوشش حداکثری را به طور خاص برای مراقبت‌ها و آزمایشات پیش از بارداری،‌ بارداری و پس از زایمان داشته باشد. این پوشش‌ها از معاینات پزشکی و سونوگرافی گرفته تا هزینه‌های غربالگری در بارداری و نیز بستری شدن در بیمارستان و هزینه‌های زایمان را شامل می‌شود.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان کدام است

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فراوانی مراکز طرف قرارداد

بیمه سامان یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که بیشترین مراکز را برای پوشش‌های زایمان دارد. با این شرایط شما برای بستری شدن در بیمارستان و دریافت هزینه‌های خود دو راه دارید.

شما می‌توانید از ابتدا به یکی از بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه سامان مراجعه کنید. در این صورت هزینه‌های شما با توجه به فرانشیز که در ابتدای قرارداد، مقرر شده توسط بیمه سامان پرداخت می‌شود. به طور خلاصه اگر شما از پوشش بیمه‌ای کامل برخوردار باشید، فقط هزینه فرانشیز را باید بپردازید.

در صورتی که تمایل به انجام این فرایند در مراکزی دارید که با بیمه سامان طرف قرارداد نیستند شما ابتدا تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کنید و سپس با صورت حساب‌های مهر شده می توانید به نمایندگی بیمه سامان در تهران مراجعه کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن این هزینه‌ها به حساب شما واریز شود. لازم به ذکر است که در این صورت بر اساس تعرفه‌های وزارت بهداشت هزینه‌ها به شما بازگردانده می‌شوند.
اگر می‌خواهید که هزینه کمتری بابت خدمات پزشکی زایمان بپردازید باید به مراکز طرف قرار داد بیمه سامان بروید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان در سال ۱۴۰۲ کدام است

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

برای اینکه بهترین بیمه از نظر فرانشیز را مورد بررسی قرار دهیم ابتدا لازم است بدانیم که فرانشیز چیست. در واقع منظور از فرانشیز میزان هزینه‌هایی است که شما باید به طور مستقیم بپردازید و این هزینه از طرف شرکت بیمه گذار به شما بازنمی‌گردد. میزان فرانشیز در شرکت‌های مختلف متفاوت است. ولی بهترین و کم‌ترین میزان فرانشیز را بیمه تکمیلی سامان ارائه می‌کند. میزان فرانشیز در بیمه تکمیلی سامان ۱۰ درصد است. یعنی در صورتی که هزینه‌های شما ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان باشد، ۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان آن را شرکت بیمه می‌پردازد و سهم شما از این میزان فقط ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر آزمایشات اجباری

برخی از شرکت‌های بیمه‌ای برای ارائه خدمات به افراد، از آن‌ها آزمایش می‌گیرند و پس از آن در صورتی که جواب آزمایش مورد تاییدشان واقع شد، آن‌ها راتحت پوشش قرار می‌دهند. ما در بیمه سامان قبل از صدور بیمه نامه برای شما،‌ فقط از پرسش نامه استفاده می‌کنیم و انجام آزمایش در نمایندگی بیمه سامان فقط در موارد خاص مانند سن بالای ۶۰ سال اتفاق می‌افتد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

بیمه تکمیلی انفرادی سامان طرح‌ها و سقف پوشش‌های متنوع و زیادی را برای شما در نظر گرفته تا شما قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر دوره انتظار

تمامی شرکت‌های بیمه‌ای برای پوشش‌های زایمان خود دوره انتظاری در نظر گرفته‌اند. این دوره انتظار به این معنی است که شما در این بازه نمی‌توانید از پوشش‌هایی که بیمه تعیین کرده استفاده کنید. بین شرکت‌های بیمه‌ای در مورد پوشش زایمان، بیمه سامان کمترین دوره انتظار را دارد. این دوره ۹ ماه است یعنی شما از زمان بیمه شدن تا استفاده از پوشش‌های زایمان باید ۹ ماه صبر کنید و سپس اقدام به بارداری کنید.

بهترین بیمه تکمیلی زایمان کدام است

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر پوشش های پاراکلینیکی

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب بیمه تکمیلی انفرادی با پوشش های مناسب زایمان وجود دارد، پوشش‌های پاراکلینیکی است. به دلیل هزینه‌های زیادی که سونوگرافی و غربالگری‌ها دارند باید بیمه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین میزان پوشش را در این زمینه ارائه می‌کند. بیمه تکمیلی انفرادی سامان طرح‌های زیادی مانند مهر، سروش،‌ شمیم،‌ وصال و عقیق دارد که طرح عقیق بیش‌ترین پوشش را ارائه می‌کند.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

در واقع هیچ کدام از شرکت‌های بیمه‌ای، بیمه تکمیلی انفرادی و حتی گروهی طرح بدون دوره انتظار ندارند. فقط در صورتی این دوره انتظار حذف میشود که از بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنید و آن هم شامل گروه‌های بیشتر از ۱۰۰۰نفر می‌شود.

سوالات متداول

شرکت های فراوانی هستندکه بیمه تکمیلی انفرادی زایمان را تحت پوشش قرار می دهند ولی بیمه سامان با فراوانی طرح ها و پوشش دهی بیشتر توانسته محبوب ترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را ارائه دهد.

بیمه سامان برای زایمان ۹ ماه دوره انتظار تعیین کرده. این به این معنی است که شما ۹ ماه قبل از اقدام به بارداری باید برای ثبت نام اقدام کنید.

بله بیمه سامان خدمات پاراکلینیکی مانند سونوگرافی و غربالگری های دوران بارداری را تحت پوشش قرار می دهد. ولی میزان این پوشش با توجه به طرحی که انتخاب می کنید متفاوت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 5]