منظور از بیمه مسئولیت بی نام و بیمه با نام چیست؟

بیمه مسئولیت یکی از بیمه نامه های کاربردی و ضروری برای اکثر مشاغل می باشد زیرا با استفاده از این بیمه نامه می توان مسئولیت بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث را به شرکت بیمه گر محول کرد. بیمه مسئولیت به دو صورت بی نام و بانام قابل صدور بوده که این دو نوع بیمه مسئولیت تفاوت هایی با هم دارند. بیمه مسئولیت بی نام معمولا برای مشاغلی که کارمندان زیاد و متغیری دارند کاربردی است که در این مطلب به طور کامل در مورد این دو نوع از بیمه مسئولیت صحبت خواهیم کرد، لذا برای آشنایی کامل با مسئولیت بانام و بی نام حتما تا انتها همراه ما باشید.

بیمه مسئولیت چیست؟

کارفرما در قبال خسارت های وارد شده به کارکنان در محیط کار مسئول بوده و موظف به پرداخت خسارت می باشد، لذا بیمه نامه ای تحت عنوان بیمه مسئولیت وجود دارد که این گونه خسارت ها را جبران خواهد کرد. به طور مثال در صورتی که در محیط کار، به علت ریزش سقف به یکی از پرنسل خسارتی وارد شود، بیمه مسئولیت این خسارت ها را جبران خواهد کرد اما در صورت نداشتن بیمه مسئولیت، پرداخت این خسارت به عهده شخص کارفرما می باشد.

بیمه مسئولیت بی نام چیست؟

در برخی از کسب و کار ها، پرسنل و کارکنان افراد ثابتی نیستند، در این گونه کسب و کار ها، کارفرما برای خرید بیمه مسئولیت باید اسامی کارکنان خود را به شرکت بیمه اعلام نماید و در صورت تغییر این افراد موظف است، اسامی کارکنان جدید را در یک الحاقیه مجدداً به بیمه گر اعلام کند، برای جلوگیری از این مشکل، کارفرما می تواند بیمه مسئولیت بی نام خریداری نماید.

در بیمه مسئولیت بی نام، اسامی پرنسل به شرکت بیمه اعلام نمی شود، بلکه تعداد آنها در بیمه نامه ذکر خواهد شد.

این نوع از بیمه مسئولیت برای کسب و کار هایی مناسب است که کارکنان دائما در حال تغییر می باشند یا پیمانکاران مختلف با نیرو های خود در محل کار رفت و آمد دارند.

لازم به ذکر است در صورتی که برای این کسب و کار ها، بیمه مسئولیت بانام خریداری شود و حادثه ای برای یکی از کارکنان جدید رخ دهد که نام وی در بیمه نامه ذکر نشده باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه ای متقبل نخواهد شد و مسئولیت جبران خسارت به عهده کارفرما می باشد.

دقت داشته باشید که در بیمه مسئولیت بیمه نام، اگر حادثه ای برای کارگر رخ دهد، باید رابطه کافرما و کارگر قابل استعلام باشد، بنابراین به این نکته توجه کنید.

بیمه مسئولیت بانام چیست؟

نوعی از بیمه مسئولیت است که در آن اسامی کارکنان به شرکت بیمه گر اعلام خواهد شد و در صورت رخ دادن حادثه برای این افراد، بیمه گر موظف به پرداخت خسارت می باشد. این نوع از بیمه مسئولیت مناسب برای کسب و کار هایی است که پرسنل ثابتی دارند. در این نوع بیمه نامه اگر کارفرما، پرنسل جدید استخدام کند، باید نام آنرا در قالب یک الحاقیه به شرکت بیمه اعلام نماید.

قیمت بیمه مسئولیت بی نام

قیمت بیمه مسئولیت بی نام و با نام به موارد مختلفی بستگی دارد، بنابراین نمی توان مبلغ مشخصی برای آن ذکر کرد. مواردی همچون تعداد افراد بیمه شده، شغل افراد، میانگین سنی افراد، ریسک بیمه نامه، سقف پوشش ها، کلوز های بیمه مسئولیت و … در تعیین نرخ بیمه مسئولیت تاثیر دارد.

شرایط بیمه بی نام چیست؟

یکی از سوالات متداول در مورد بیمه مسئولیت بی نام، مربوط به شرایط این بیمه نامه می باشد. لازم به ذکر است که بیمه مسئولیت بی نام دارای شرایط خاصی نیست و برای تمامی مشاغل و افراد مناسب است. همانطور که گفته شد اگر شما کارفرما هستید و کارمندان زیادی دارید و کارمندان شما دائما در حال تغییر هستند، خرید بیمه مسئولیت بی نام می تواند یکی از بهرتین انتخاب ها برای شما باشد.

بیمه مسئولیت بی نام بهتر است یا بیمه مسئولیت بانام

با توجه به توضیحات داده شده حتما متوجه شده اید که کدام بیمه مناسب برای کسب و کار شما می باشد. اما به طور کلی اگر کارکنان شما اشخاص ثابتی هستند توصیه می شود بیمه مسئولیت بانام برای این افراد خریداری شود، اما اگر کسب و کار شما به گونه است که کارکنان دائما در حال تغییر می باشند، باید بیمه مسئولیت بی نام خریداری نمایید.

در صورتی که تمایل به خرید یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این بیمه نامه دارید، لطفا وارد صفحه مشاوره بیمه مسئولیت در همین وب سایت شوید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]