حقوق بازنشستگی بیمه عمر سامان چیست؟

حقوق بازنشستگی بیمه عمر سامان که با نام های طرح بازنشستگی یا مستمری سامان نیز شناخته می شود، یک طرح قابل اعتماد مالی است که دوران بازنشستگی را برای شما ایمن می کند. این بیمه نامه برای این طراحی شده است که ثبات مالی و آرامش خاطر بیشتر شما را فراهم کند. این بیمه نامه حداقل ۱۰ ساله است و این به این معنی است که شما پس از گذشت ۱۰ سال می توانید از مزایای بازنشستگی استفاده کنید و همچنین محدودیت سنی نیز ندارد یعنی در صورتی که از سن ۲۰ سالگی بیمه نامه برای شما صادر شود، می توانید پس از ۳۰ سالگی از مزایای این طرح بهره مند شوید. با ما همراه باشید تا مزایا و معایب حقوق بازنشستگی سامان و اهمیت آن در تضمین آینده شما را با هم بررسی کنیم.

حقوق بازنشستگی بیمه عمر سامان:

طرح بازنشستگی بیمه عمر سامان نوعی طرح بازنشستگی است که در آن افراد باید حداقل به مدت 10 سال، حق بیمه خود را پرداخت کنند. سپس وجوه انباشته شده توسط بیمه سامان پس از مدت تعیین شده در ابتدای قرارداد به صورت یکباره یا ماهانه به شخص بیمه شده پرداخت می شود.

مزایای بیمه عمر و سرمایه سامان:

• انعطاف پذیری پرداخت حق بیمه سامان

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که بیمه سامان در طرح بیمه عمر و سرمایه خود دارد، امکان تعیین حق بیمه توسط خود افراد است. این به این معنی است که شما با توجه یه شرایط و میزان درآمد خود، میزان حق بیمه پرداختی را تعیین می کنید. حق بیمه ای که شما می پردازید به میزان مستمری دریافتی شما تاثیر می گذارد. بنابراین اگر حق بیمه بیشتری بپردازید در آینده حقوق بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. سرمایه فوت در این بیمه به صورت ضریبی از حق بیمه ماهیانه کسر می شود و در واقع همان ضریب تشکیل سرمایه بیمه عمر فرد است.

دریافت وام

یکی از مزایای بسیار خوبی که بیمه عمر و سرمایه سامان دارد، دریافت ۹۰٪ اندوخته به صورت وام از سال دوم پرداخت حق بیمه است. به طور مثال اگر اندوخته شما از سال دوم به بعد حدود ۴۰ میلیون تومان باشد، شما می توانید تا ۳۸ میلیون تومان وام بگیرید. این وام مراحلی ندارد و با درخواست شما سریعا موافقت می شود. در این وام نیازی به ضامن و یا وثیقه ندارید و به راحتی می توانید از مزایای آن استفاده کنید.

دریافت سود تشویقی

دریافت سود تشویقی در طرح حقوق بازنشستگی سامان به این صورت است که اگر شما پیش از موعد پرداخت حق بیمه،‌ آن را پرداخت نمایید به میزان روزهایی که سریع تر پرداخت کرده اید، میزان اندوخته و سرمایه شما افزایش می یابد.

حقوق بازنشستگی بیمه عمر سامان چگونه است

بدون جریمه دیرکرد

بعضی از شرکت های بیمه ای به ازای هر روز تاخیر از پرداخت حق بیمه در موعد مقرر، جریمه دیر کرد وضع می کنند. بیمه عمر و سرمایه سامان به علت دیر کرد شما را جریمه نمی کند ولی در صورت خوش حسابی و پرداخت زودتر از موعد شما سود بیشتری خواهید داشت.

انعطاف پذیری در بیمه نامه

منظور از انعطاف پذیری بیمه نامه امکان تغییر روش های پرداخت و پوشش های انتخابی است. بیمه مستمری سامان یک قرار داد بلند مدت است که حداقل ۱۰ سال باید حق بیمه بپردازید. شما می توانید در هر سال به میزان توان‌تان روش پرداخت و پوشش های انتخابی را تبدیل کنید. فقط باید به این نکته توجه کنید که در صورت اعمال تغییرات حتما باید در ابتدای سال بیمه ای اقدام کنید. منظور از ابتدای سال بیمه ای، ابتدای هر سال نیست بلکه اولین ماهی است که شما شروع به پرداخت حق بیمه کرده اید.

معاف از مالیات

منظور از معافیت مالیاتی در مستمری بیمه عمر سامان، معافیت در هنگام پرداخت حق بیمه، اندوخته بیمه گذار و نیز میزان حقوقی است که بیمه گذار پس از اتمام قرارداد دریافت می کند است. در این سه مورد بیمه شدگان بیمه عمر و سرمایه سامان از پرداخت مالیات معاف هستند. حق بیمه هایی که پرداخت می کنید جزو مالیات بر درآمد محسوب می شود، ولی قانون گذاران شما را از پرداخت مالایت معاف کرده اند.

 

تعیین ذینفع توسط بیمه گذار

در بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان می توان از قانون ارث پیروی نکرد. این به این معنی است که بیمه گذار می تواند میزان سرمایه اندوخته و سرمایه فوت خود را به میزانی که در نظر دارد بین افراد اعمال کند.

حقوق بازنشستگی بیمه عمر سامان چگونه محاسبه می شود

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]