بیمه آتش سوزی چیست؟

در واقع بیمه آتش سوزی نوعی بیمه اموال محسوب می شود که اموال شما را مانند خانه یا مغازه در برابر خسارت ناشی از آتش سوزی یا سایر خطرات و بلایای طبیعی مانند صاعقه، انفجار، زلزله، سیل و… پوشش می دهد. یک بیمه آتش سوزی خوب باید ویژگی ها و ومزایای بالایی برای پوشش اموال شما و ایجاد آرامش خاطر شما ارائه دهد. با ما همراه باشید تا ویژگی ها و مزایایی که یک بیمه آتش سوزی خوب باید داشته باشد را با هم بررسی کنیم و بهترین شرکت ارائه دهنده این بیمه نامه را بیابیم.

مزایا و ویژگی های بیمه آتش سوزی:

از مهم ترین پوشش هایی که بیمه آتش سوزی پوشش می دهد آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد. شرکت های بیمه ای علاوه بر این پوشش ها، پوشش های دیگری را نیز جبران می کنند که به انتخاب بیمه گذار بستگی دارد. پوشش های فرعی بیمه آتش سوزی شامل: زلزله، ترکیدگی لوله آب، خسارات ناشی از بارش باران و برف سنگین و… است. یکی دیگر از پوشش های فرعی و مهم بیمه آتش سوزی پرداخت خسارت همسایگان یا اشخاص ثالث است.

بیمه آتش سوزی چگونه محاسبه و قیمت گذاری می شود؟

میزان ارزش اثاثیه و ملک دو رکن اصلی محاسبه و قیمت گذاری در بیمه آتش سوزی محسوب می شوند. یکی دیگر از عواملی که در قیمت نهایی بیمه آتش سوزی تاثیر دارد تعدا پوشش هاست. به عبارتی هرچه تعداد این خدمات افزایش یابد، حق بیمه نیز بر اساس ضرایبی که شرکت ها تعیین می کنند، افزایش می یابد.

بهترین بیمه آتش سوزی کدام است؟

عوامل بسیاری هستند که برای انتخاب بهترین بیمه آتش سوزی باید در نظر بگیریم. همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم بیمه آتش سوزی و خدماتی که شرکت ها ارائه می دهند یکسان است و تفاوت زیادی با هم ندارند. دلایلی که موجب تمایز بین شرکت های بیمه ای می شود شامل سرعت رسیدگی به شکایات، سرعت پرداخت خسارات، تعداد مراکز پرداخت، محدودیت برای پوشش های اضافی و میزان محبوبیت شرکت های بیمه ای است.

بهترین بیمه آتش سوزی از نظر محبوبیت

یکی از عواملی که می توان به میزان محبوبیت شرکت بیمه پی برد، تعداد بیمه نامه هایی است که این شرکت بیمه در مدت یکسال به فروش رسانده است. طی یک سال گذشته بیمه سامان با رشد ۱۳۸٪ توانسته نسبت به رقبا پیشی بگیرد که این نشان دهنده خدماتی است که این شرکت توانسته به خوبی ارائه دهد. پس از بیمه سامان به ترتیب بیمه رازی با ۸۲٪ و بیمه پاسارگاد با ۷۲٪ توانسته اند محبوب ترین شرکت های بیمه ای از نظر تعداد فروش را در سال گذشته کسب کنند.

بهترین بیمه آتش سوزی از نظر پوشش های اضافی

از دیگر عواملی که محبوبیت یک شرکت بیمه ای را مشخص می کند، خدمات و پوشش های اضافی ای است که آن شرکت بیمه ارائه می کند. در عین حال به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که شرکت های در ازای ارائه خدمات بیشتر، محدودیت اعمال نکنند.

برای مثال بعضی از شرکت های بیمه ای در صورتی سرقت را در بیمه آتش سوزی قرار می دهند که آن ساختمان دوربین و نگهبان داشته باشد. یا اینکه پوشش زلزله را در صورتی اضافه می کنند که ساختمان شما مجوز آیین نامه طراحی ساختمان های در برابر زلزله را دارا باشد. این محدودیت ها نشان می دهد که این شرکت ها با بررسی دقیق ریسک، خسارات را نیز به میزان کامل پرداخت می کنند.

بهترین بیمه آتش سوزی کدام است

پوشش همسایگان یا شخص ثالث: یک بیمه نامه آتش سوزی خوب باید در کنار تمامی خدماتی که ارائه می دهد پوششی را برای خسارت ناشی از آتش سوزی که از ملک شما موجب خسارت به اموال همسایه می شود را ارائه دهد.

پشتیبانی اختصاصی مشتری: بیمه ای را انتخاب کنید که به دلیل خدمات عالی به مشتریان و فرایند رسیدگی به خسارات شما شناخته شده و معروف باشد تا بتوانید در مواقع نیاز از مشاوره های مشاوران و یا پیگیری سریع خسارات کارشناسان بهره مند شوید.

حق بیمه مقرون به صرفه و فرانشیز ها: همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم نرخ حق بیمه و فرانشیز پرداختی بیمه گذار در شرکت های بیمه ای مختلف متفاوت است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم تا پیش از خرید از چند شرکت بیمه مطمئن قیمت ها را بررسی کنید تا با خیال آسوده از خرید خود لذت ببرید.
توجه داشته باشید که بهترین بیمه آتش سوزی به نیازهای فردی و میزان دارایی های شما بستگی دارد. بنابراین باید پیش از خرید بیمه نامه را با دقت مرور کنید و با چند متخصص بیمه ای مشورت کنید تا پوششی را که از هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ نزدیکی به نیازهای شماست را انتخاب کنید.

بهترین بیمه آتش سوزی را کدام شرکت ارائه میدهد؟

با توجه به ویژگی هایی که بیان شد به این نتیجه می رسیم که یکی از معدود شرکت های بیمه ای که در بیشتر زمینه ها موفق تر نسبت به رقبای خود عمل کرده است بیمه سامان است. برای خرید بیمه آتش سوزی سامان می توانید به صورت اینترنتی( از طریق سایت نمایندگی بیمه سامان، سامینس) و یا حضوری بیمه آتش سوزی سامان را از نمایندگی بیمه سامان در تهران خریداری نمایید. سامینس ارائه دهنده انواع بیمه نامه سامان از جمله بیمه تکمیلی سامان با بالاترین میزان پوشش است. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید و یا شماره خود را در فرم تماس وارد نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 5]