بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در سال ۱۴۰۲ کدام است؟

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در گذشته برای اینکه افراد بتوانند از مزایای درمانی بیمه تکمیلی استفاده کنند فقط یک راه داشتند و آن بیمه تکمیلی گروهی بود که توسط سازمان‌ها ارائه می‌شد و باید تعداد افراد به یک میزان مشخص می‌رسید تا شرکت بیمه آن‌ها را تحت پوشش قرار دهد. امروزه با بیمه تکمیلی انفرادی تمامی افراد به صورت انفرادی و یا خانوادگی می‌توانند از تمامی مزایای بیمه تکمیلی درمان بهره ببرند.

بیمه تکمیلی انفرادی یکی از پوشش‌های بیمه برای درمان است که نسبت به بیمه پایه خدمات بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهد و بازنشستگی و حقوق ندارد، زیرا تمرکز این بیمه بر درمان و هزینه‌های جانبی آن است.بیمه تکمیلی انفرادی خدمات مختلفی مانند بستری،‌ جراحی‌های سرپایی و یا حتی انواع سرطان و حملات قلبی را تا میزان معین پوشش می‌دهد. بیمه تکمیلی انفرادی خدمات دیگری مانند برخی هزینه‌های دندان پزشکی و خدمات چشم پزشکی را نیز در بر می‌گیرد.

کدام شرکت بیمه بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می‌کند؟

شرکت‌های مختلفی بیمه تکمیلی انفرادی را با طرح‌ها و پوشش‌های مختلفی ارائه می‌دهند. ولی بیمه سامان کامل‌ترین و متنوع‌ترین طرح‌ها را در این زمینه ارائه می‌کند و به همین دلیل بیمه تکمیلی سامان یکی از محبوب‌ترین بیمه‌های ایرانی است که مزایای بسیاری را در اختیار بیمه گذاران خود قرار می‌دهد.

راهنمای خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی

برای خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر شما هم برای خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی بین دو یا چند شرکت مردد هستید،‌ می‌توانید با توجه به عوامل مختلفی مانند: بررسی طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی،‌ خدمات تحت پوشش شرکت‌های بیمه‌ای، سقف تعهدات بیمه نامه، دوره انتظار،‌ فرانشیز بیمه،‌ فراوانی مراکز درمانی طرف قرارداد و نیز میزان نزدیکی و در دسترس بودن مراکز درمانی،‌ خرید بیمه خود را انجام دهید.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در این زمینه به آن توجه کنید سرعت پرداخت خسارات،‌ میزان جبران خسارات و پاسخگو بودن شرکت بیمه گذار است. برخی از شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می‌کنند، خدماتی مانند پوشش ویزیت، دارو، دندان پزشکی و خدمات پاراکلینیکی مانند سونوگرافی و تصویر برداری را به صورت محدود تحت پوشش قرار می‌دهند. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم پیش از خرید حتما این عوامل را بررسی کنید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی از نظر فراوانی مراکز درمانی طرف قرارداد

همانطور که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک بیمه تکمیلی خوب فراوانی مراکز طرف قرارداد است. شرکت بیمه‌ای که مراکز طرف قرار داد بیشتری داشته باشد قطعا انتخاب بهتری برای خرید هر نوع بیمه نامه ای است. در بین شرکت‌های بیمه گذار بیمه سامان یکی از بهترین شرکت‌ها از نظر فراوانی مراکز درمانی طرف قرار داد است. برای اطلاع از نزدیک‌ترین مراکز درمانی به محل کار یا زندگی خود با ما تماس بگیرید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی از نظر دوره انتظار

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید پیش از خرید بیمه نامه به آن توجه کنید، دوره انتظار شرکت‌های بیمه گذار است. شرکت‌های بیمه گذار این دوره را برای اطمینان از سلامت فرد بیمه شده در نظر می‌گیرند و به این معنی است که پس از ثبت بیمه تا یک بازه زمانی مشخصی اجازه استفاده از خدمات درمانی‌ای را که بیمه تکمیلی پوشش می‌دهد ندارید. این دوره در شرکت‌های مختلف متفاوت است و کمترین دوره را بیمه تکمیلی سامان ارائه می‌دهد که ۳ ماه برای هزینه‌های بستری و جراحی‌ها و ۹ ماه برای زایمان در نظر گرفته است.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را کدام شرکت بیمه ارائه می کند؟

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان کدام است؟

در زمینه زایمان بیمه سامان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می‌دهد. به دلیل طرح‌های مختلفی که بیمه سامان دارد شما می‌توانید به راحتی با توجه به بودجه خودتان یکی از طرح‌ها را خریداری کنید تا از پوشش‌های پاراکلینیکی،‌ بستری و سایر پوشش‌ها در این دوره بهره مند شوید. بدیهی است که اگر پوشش بیشتری مد نظر شماست باید هزینه بیشتری نیز بپردازید و کامل‌ترین طرح بیمه سامان را انتخاب کنید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای مشاغل آزاد

اگر شما نیز شاغل هستید و شغل شما جزو مشاغل آزاد است و بیمه درمان پایه نیز ندارید، پیشنهاد سامینس به شما استفاده از بیمه تکمیلی انفرادی است،‌ زیرا این بیمه نامه را بدون داشتن دفترچه‌های پایه مانند تامین اجتماعی می‌توانید خریداری کنید و از تمامی پوشش‌های بیمه تکمیلی بهره مند شوید.

بله تمامی افراد می توانند از بیمه تکمیلی انفرادی استفاده کنند. ولی افرادی که بیمه های پایه ندارند باید ۱۸ درصد حق بیمه بیشتری بپردازند.

در ایران ۴ شرکت بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می کنند. به جهت تنوع طرح ها، پرداخت سریع خسارات، فرانشیز، دوره انتظار کمتر و … بیمه سامان از سایر شرکت های بیمه ای بهتر عمل می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 21 میانگین: 4.9]