بیمه تکمیلی نوزاد چیست؟

بیمه تکمیلی نوزاد برای پوشش خدمات بیشتر و حمایت مالی از نوزادان و کودکان خردسال طراحی شده است. این بیمه نامه نیز مانند سایر بیمه های تکمیلی تکمیل کننده خدمات بیمه های پایه است و طیف گسترده ای از خدمات درمانی کودکان و نوزادان را پوشش می دهد مانند معاینات معمولی، هزینه های بستری شدن در بیمارستان،‌ درمان های ضروری پزشکی و…

برای بیمه تکمیلی نوزاد چه مدارکی لازم است؟

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد این است که نوزاد به تنهایی بیمه نمی شود و حتما باید یکی از والدین بیمه تکمیلی داشته باشند تا نوزاد هم بیمه شود.
برای صدور بیمه تکمیلی نوزاد مدارک زیر الزامی است:
1. شناسنامه مادر
2. شناسنامه پدر
3. شناسنامه نوزاد
نکته: برای تمام کودکان زیر ۵ سال نمودار قد و وزن و داشتن کارت واکسن برای اطلاع از شرایط جسمی الزامی است و باید به تایید پزشک برسد.
در صورتی که پدر یا مادر پوشش بیمه تکمیلی گروهی بالای ۱۰۰ نفر باشند تا دو ماه فرصت دارند برای بیمه نوزدا خود اقدام کنند و پیش از این مدت نوزاد به دلیل اینکه هنوز شناسنامه ای ندارد، تحت پوشش بیمه تکمیلی مادر قرار می گیرد و هزینه های درمان از بیمه مادر پرداخت می شود. در این صورت حق بیمه نوزاد به ازای تعداد روزهای باقی مانده از سال بیمه ای محاسبه می شود و نیازی به پرداخت حق بیمه کامل نیست.
شرایط بیمه تکمیلی نوزاد سامان چیست

آیا نوزاد به محض تولد تحت پوشش بیمه تکمیلی سامان قرار می گیرد؟

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم شرط بیمه تکمیلی سامان برای صدور بیمه نامه برای نوزادان داشتن شناسنامه نوزاد است. بدیهی است که هر چه زودتر این روند طی شود به همان نسبت زودتر می توانید برای نوزاد خود بیمه تکمیلی بگیرید.

آیا صدور بیمه تکمیلی بدون شناسنامه نیز امکان پذیر است؟

در صورتی که بیمه تکمیلی شما از نوع بیمه درمان گروهی و بالای ۱۰۰ نفر باشد صدور بیمه تکمیلی نوزاد، بدون شناسنامه نیز انجام می شود. ولی به محض دریافت شناسنامه باید کپی برابراصل آن را به مراکز بیمه تحویل دهید.

آيا در صورت بستری نوزاد بدون شناسنامه بیمه درمان تکمیلی هزینه های آن را می پردازد؟

بله در صورتی که پدر یا مادر  تحت پوشش بیمه تکمیلی گروهی بالای ۱۰۰ نفر باشند تا دو ماهگی نوزاد بیمه هزینه های وی را از طریق بیمه مادر پرداخت می کند. برای ادامه پوشش ها باید نوزاد تحت پوشش بیمه سامان قرار گیرد.

آیا هزینه NICU توسط بیمه تکمیلی نوزاد پرداخت می شود؟

در صورتی که نوزاد پس از ترخیص از بیمارستان دچار عارضه شود و نیاز به ان آی سی یو داشته باشد در بیمه تکمیلی گروهی بالای ۱۰۰ نفر قابل پرداخت است. زیرا یکی از شروط صدور بیمه نامه برای نوزاد برگه ترخیص از بیمارستان است.

آیا بیمه تکمیلی هزینه های مربوط به بیماری های مادرزادی را پرداخت می کند؟

در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه درمان گروهی باشد امکان پوشش های بیمه ای را دارد ولی بیمه های تکمیلی انفرادی و خانواده فاقد پوشش بیماری های سخت هستند.

آیا برای بیمه تکمیلی نوزاد باید بیمه پایه نیز داشته باشیم؟

برای صدور بیمه تکمیلی نوزاد داشتن بیمه های پایه مانند تامین اجتماعی به عنوان یک مزیت محسوب می شود. در صورتی که نوزاد بیمه پایه نداشته باشد باید حق بیمه بیشتری بپردازید.
چگونه از بیمه تکمیلی نوزاد استفاده کنیم

آیا بیمه تکمیلی نوزاد دوره انتظار دارد؟

بر خلاف سایر بیمه نامه ها بیمه تکمیلی نوزادان دوره انتظار ندارد. همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم بیمه نوزادان در صورتی که پدر و مادر هر دو دارای بیمه تکمیلی گروهی باشند بلافاصله پس از ارائه برگه ترخیص، صادر می شود و پیش از آن هم نوزاد تا دو ماه از بیمه تکمیلی مادر خود استفاده می کند.

از کی بیمه تکمیلی نوزاد بخریم؟

سامینس نماینده بیمه تکمیلی سامان در تهران است و تمامی بیمه نامه ها را صادر می کند. به دلیل نزدیکی این مرکز به وسایل حمل و نقل عمومی و نیز امکان صدور بیمه نامه به صورت اینترنتی، شما می توانید به راحتی برای ثبت انواع بیمه نامه های سامان اقدام کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان متخصص سامینس پاسخ سوالات شما را بدهند. همچنین در صورتی که نام و شماره تماس خود را در فرم های تماس ما قرار دهید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.
علاوه بر بیمه سامان ، مجموعه سامان خدمات بیمه تکمیلی sos آسماری نیز انجام می دهد که میتوانید جزییات آن را مطالعه کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 23 میانگین: 5]